Najlepszy broker ETF w 2024 roku
Każdy, kto jest zainteresowany inwestowaniem w ETF (Exchange Traded Fund) i chciałby zacząć w nie inwestować, musi otworzyć rachunek handlowy u brokera. Broker to firma, która pozwala na inwestowanie w fundusze ETF z całego świata. Jednak są różni brokerzy. Dla udanego startu w świat inwestycji potrzebny jest wybór godnego zaufania partnera. Dlatego w tym artykule zebraliśmy przejrzysty ranking najlepszych brokerów ETF dla polskich inwestorów w 2024 roku.
Treść artykułu
Ranking brokerów ETF
Twój kapitał wiąże się z ryzykiem*
Twój kapitał wiąże się z ryzykiem*
Twój kapitał wiąże się z ryzykiem*
- * Pouczenie – Inwestowanie w fundusze ETF wiąże się z ryzykiem utraty części zainwestowanego kapitału. Zawsze inwestuj tylko tyle kapitału, ile możesz stracić.
- * Prowizja – tabela przedstawia najniższą opłatę (prowizję / opłatę) za realizację transakcji (określony procent wolumenu transakcji, minimalnie określona kwota). Ostateczna opłata zależy od wybranego funduszu i wielkości transakcji.
- * Polski – informuje o tym, czy dany broker ETF ma platformę dla klientów lub obsługę klienta w języku polskim.
- * Ocena brokera ETF – określana na podstawie warunków inwestowania w fundusze ETF.
Dlaczego warto zacząć inwestować z brokerem z naszej tabeli?
Bezpieczeństwo
Wybrani brokerzy w tabeli są nadzorowani przez międzynarodowe i krajowe organy regulacyjne, które gwarantują przejrzyste i bezpieczne inwestowanie na rynkach finansowych.
Niskie opłaty
Za pośrednictwem wybranych brokerów on-line można inwestować w fundusze ETF przy bardzo niskich opłatach. Broker XTB nie pobiera prowizji za zakup funduszy ETF.
Najlepsze platformy
Każdy broker ETF w naszym porównaniu oferuje platformę z licznymi narzędziami analitycznymi. Ponadto umożliwiają inwestowanie przez aplikację mobilną.
Wsparcie
Wybrani brokerzy online zapewniają wysokiej klasy obsługę klienta 24 godziny na dobę, 5 dni w tygodniu. Większość z tych firm posiada również obsługę klienta w języku polskim.
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania
- Regulacje – Regulacja brokerów zapewnia transparentność i bezpieczeństwo inwestowania. Wielu brokerów ma siedzibę w krajach, którym nie można ufać, w które obowiązuję słabe przepisy regulacyjne. Najlepsi brokerzy ETF są regulowani przez takie instytucje ja CySEC, FCA lub ASIC. Wielu brokerów jest również regulowanych przez instytucje krajowe. W Polsce nadzór nad działalnością maklerów sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego (KNF).
- Oferta funduszy ETF – VWiększość najlepszych brokerów oferuje wszystkie popularne fundusze ETF z całego świata. Największa uwaga inwestorów jest cały czas skierowana na rynki amerykańskie. Popularne amerykańskie fundusze ETF to SPDR S&P 500 (SPY) i PowerShares QQQ (QQQ). Istnieje również wiele interesujących funduszy ETF z Europy i innych części świata. Możemy na przykład wymienić iShares MSCI Emerging Markets (EEM), VanEck Vectors Gold Miners (GDX) i iShares Core DAX UCITS (DAXEX).
- Opłaty – Inwestując w fundusze ETF zwykle pokrywa się opłatę za kupno i sprzedaż funduszy ETF. Minimalna opłata transakcyjna (prowizja) zaczyna się od 0 zł. Wysokość opłaty jest uzależniona od zainwestowanej kwoty. Podczas inwestowania można się też spotkać z opłatą za wymianę walut (opłata za konwersję). Opłatę tę płaci się jedynie, jedynie jeśli posiada się konto handlowe w złotówkach i np. kupuje się amerykańskie ETF za dolary. Opłata za wymianę waluty wynosi zazwyczaj 0,1 – 0,5% wartości transakcji.
- Platforma handlowa – Wykorzystując platformy handlowe można kupować i sprzedawać fundusze ETF. Wysokiej jakości platforma oferuje wiele narzędzi analizy technicznej i fundamentalnej. Liczne platformy są też dostępna w języku polskim. W tym artykule przygotowaliśmy przejrzyste porównanie platform transakcyjnych.
- Obsługa klienta – Wysokiej jakości obsługa klienta pomoże Ci rozwiązać każdy problem. Najlepsi brokerzy ETF mają wsparcie klienta dostępne 24 godziny na dobę, 5 dni w tygodniu, z którą można się skontaktować przez telefon, e-mail lub czat online.
W naszym artykule – 9 rad, jak wybrać najlepszego brokera ETF, przedstawiliśmy wszystkie ważne kryteria, które musi spełniać wysokiej jakości broker ETF.
Optymalna wysokość kapitału do zainwestowania w fundusze ETF zależy przede wszystkim od twojego horyzontu inwestycyjnego i możliwości finansowych.
Czy będziesz trzymać zakupione ETF przez dłuższy czas, czy chcesz skorzystać z krótkoterminowych zmian cen? Czy planujesz zakup funduszy ETF, które wypłacają dywidendy? Czy chcesz wykorzystać kontrakty CFD do inwestowania, aby móc czerpać zyski nawet jeśli cena instrumentu finansowego spadnie?
Ustal swoje priorytety i strategię inwestycyjną. Niektórzy inwestorzy kupują ETF jednorazowo w dużych ilościach, podczas gdy inni kupują je stopniowo mniejszymi partiami. Inwestuj jednak tylko te pieniądze, które masz wolne i nie są Ci potrzebne na pokrycie bieżących wydatków.
Aby rozpocząć inwestowanie w fundusze ETF, należy otworzyć rachunek handlowy u brokera. Założenie konta demo zajmuje nie więcej niż 5 minut. Założenie konta rzeczywistego dodatkowo wymaga zweryfikowania tożsamości oraz przelania środków na to konto.
Konto demo jest rodzajem konta handlowego, za pomocą którego inwestuje się w ETF jedynie z fikcyjnym (wirtualnym) kapitałem. W ten sposób możesz przetestować platformę transakcyjną i swoją strategię w rzeczywistym środowisku giełdowym. Dzięki kontu demo możesz spróbować inwestowania „na próbę”.
Założenie konta demo jest bardzo proste.
- W formularzu na stronie brokera należy wypełnić podstawowe dane osobowe (imię i nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu).
- Utworzyć login i hasło do swojego konta demo.
- Na stronie brokera trzeba wybrać i pobrać a następnie zainstalować platformę handlową. Niektórzy brokerzy oferują również wersję internetową platformy handlowej, do której logujemy się za pomocą przeglądarki internetowej.
- Konto demo zostało utworzone.
Jedyną różnicą w stosunku do konta rzeczywistego jest to, że na koncie demo można handlować tylko wirtualnymi pieniędzmi. Z kontem demo możesz przetestować wszystkie funkcje platformy handlowej bez ryzyka.
Założenie konta demo jest bezpłatne.
Konto rzeczywiste to rodzaj konta handlowego, na którym inwestuje się w ETF przy użyciu prawdziwych pieniędzy. Podczas inwestowania rzeczywistych pieniędzy zacznie się ujawniać twoja psychika i dyscyplina, która odgrywają kluczową rolę przy odnoszeniu sukcesów w inwestowaniu na giełdzie.
Proces otwarcia rzeczywistego konta handlowego składa się z następujących punktów:
- W formularzu na stronie brokera należy wypełnić podstawowe dane osobowe (imię i nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu).
- Utwórz login i hasło dla swojego konta handlowego.
- Możesz potwierdzić swoją tożsamość za pomocą jednego dokumentu tożsamości (np. dowód osobisty, prawo jazdy, paszport) oraz fakturą (np. za telefon, prąd, gaz itp.). Kopie tych dokumentów można załadować bezpośrednio do formularza na stronie internetowej brokera lub wysłać pocztą elektroniczną.
- Musisz zaczekać, aż twoja tożsamość zostanie zweryfikowana.
- Po zweryfikowaniu tożsamości, wybierzesz jedną z opcji przelewu środków na swoje konto handlowe.
- Na stronie brokera trzeba wybrać i pobrać a następnie zainstalować platformę handlową. Niektórzy brokerzy oferują również wersję internetową platformy handlowej, do której logujemy się za pomocą przeglądarki internetowej.
- Po udanym przelewie pieniędzy na konto, rejestracja konta rzeczywistego jest zakończona i można rozpocząć inwestowanie środków.
Założenie rzeczywistego konta jest bezpłatne.
Wierzymy, że nasze porównanie brokerów ETF okazało się pomocne. Jeśli masz problem z założeniem konta i nie wiesz, co zrobić, skontaktuj się z nami, a my ci chętnie pomożemy.
Czy ten ranking brokerów ETF był dla Ciebie przydatny? Poleć go swoim znajomym. Pomożesz w ten sposób rozpowszechniać wysokiej jakości informacje na temat inwestowania na giełdzie.
Dyskusja o artykule