Najlepsze giełdy kryptowalut w 2024 roku

Najlepsze giełdy kryptowalut w 2024 roku

Kryptowaluty cieszą się coraz większą popularnością wśród inwestorów na całym świecie. Niektóre kryptowaluty potrafią w ciągu jednego dnia wywołać ruch cen o 10% w jednym kierunku, co powoduje, że zasadzanie są one zaliczane do najbardziej zmiennych instrumentów finansowych. W tym artykule znajdziesz ranking giełd kryptowalut dla polskich inwestorów w 2024 r.

Treść artykułu

Ranking giełd kryptowalut i krypto CFD platform

1.
logo

4.7 / 5
OFERTA KRYPTOWALUT
BTC, ETH, XRP, LTC, DASH, EOS, XLM, BCH, ETC, ADA, NEO + 95 innych kryptowalut

MIN. KWOTA TRANSAKCJI
$10 (ok. 40 zł)

OPŁATA ZA ZAKUP BTC KARTĄ*
1% wartości transakcji

DODATKOWA KORZYŚĆ
Możliwość kopiowania transakcji top inwestorów

POLSKI*
ikona yes

51% kont inwestujących w kontrakty CFD traci pieniądze*


2.
logo

4.5 / 5
OFERTA KRYPTOWALUT
BTC, ETH, XRP, LTC, DASH, EOS, XLM, BCH, ETC, ADA, NEO + 350 innych kryptowalut

MIN. KWOTA TRANSAKCJI
$15 (ok. 60 zł)

OPŁATA ZA ZAKUP BTC KARTĄ*
1% wartości transakcji

DODATKOWA KORZYŚĆ
Największa oferta kryptowalut

POLSKI*
ikona yes

Twój kapitał wiąże się z ryzykiem*


3.
logo

4.4 / 5
OFERTA KRYPTOWALUT
BTC, ETH, XRP, LTC, DASH, EOS, XLM, BCH, ETC, ADA, NEO + 238 innych kryptowalut

MIN. KWOTA TRANSAKCJI
$2 (ok. 9 zł)

OPŁATA ZA ZAKUP BTC KARTĄ*
3,99% wartości transakcji

DODATKOWA KORZYŚĆ
Jedna z największych giełd kryptowalut na świecie

POLSKI*
ikona yes

Twój kapitał wiąże się z ryzykiem*


4.
logo

4.3 / 5
OFERTA KRYPTOWALUT
BTC, ETH, XRP, LTC, DASH, EOS, XLM, BCH, ETC, ADA, NEO + 125 innych kryptowalut

MIN. KWOTA TRANSAKCJI
$25 (ok. 112 zł)

OPŁATA ZA ZAKUP BTC KARTĄ*
3,99% wartości transakcji

DODATKOWA KORZYŚĆ
Dostępna profesjonalna platforma transakcyjna

POLSKI*
ikona no

Twój kapitał wiąże się z ryzykiem*


 • * Uwaga – Inwestowanie w kryptowaluty zawsze wiąże się z ryzykiem utraty części zainwestowanego kapitału. Kryptowaluty są zmiennym instrumentem finansowym. Dlatego zawsze inwestuj tylko taki kapitał, jaki jesteś w stanie stracić.
 • * Opłąta za zakup BTC kartą – jest to procentowa opłata, którą zapłacisz przy zakupie BTC  korzystając z karty (kredytowej i płatniczej).
 • * Polski – wskazuje, czy dana giełda / platforma kryptowalutowa ma własną stronę internetową w języku polskim.
 • * Ocena giełdy kryptowalut – oceny są ustalane na podstawie warunków handlu Bitcoinem i innymi kryptowalutami.

Dlaczego warto wybrać giełdę kryptowalut z naszego porównania?

wszystkie giełdy krypto

Sprawdzone firmy

Wybrane firmy są najbardziej popularne na świecie i świadczą swoje usługi od wielu lat. Sami korzystamy z tych giełd kryptowalut do ich sprzedaży, podobnie jak wielu inwestorów z Polski.

niskie opłaty

Niskie opłaty

Opłaty odgrywają ważną rolę przy inwestowaniu w kryptowaluty. Za pośrednictwem tych giełd kryptowalut można kupować i sprzedawać kryptowaluty przy bardzo niskich opłatach.

oferta kryptowalut

Oferta kryptowalut

Chcesz kupić Bitcoin, Ripple, Litecoin, EOS, Cardano lub Ethereum? Nie ma problemu. W naszym rankingu znajdziesz firmy, które umożliwiają handel wszystkimi popularnymi kryptowalutami.

bezpieczny portfel kryptowalut

Bezpieczny portfel

Jeśli nie masz swojego ulubionego portfela kryptowalutowego, zakupione kryptowaluty zostaną automatycznie wpłacone do zintegrowanego portfela na Twoim koncie.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Inwestowanie w kryptowaluty staje się w Polsce coraz bardziej popularne. Wiele firm chce skorzystać z nowej fali zainteresowania inwestowaniem, a obecnie można wybierać z oferty licznych giełd kryptowalut. Dlatego wybór odpowiedniej kryptogiełdy (giełdy kryptowalut) staje się coraz trudniejszym zadaniem.

Przedstawimy najważniejsze kryteria, które musi spełniać najlepsza giełda kryptowalut.

 • Zabezpieczenie konta – Kryptowaluty są młodym instrumentem finansowym, który na razie nie podlega większym regulacjom. Wiele firm nadużywa ten fakt i świadczy usługi niskiej jakości. Dlatego zaleca się weryfikację wiarygodności giełdy krypto. Dobrym wskaźnikiem jest rok jej założenia oraz liczba użytkowników korzystających z jej usług.

  Skoro mówimy o walutach cyfrowych, warto też zwrócić uwagę na zabezpieczenie swojego konta. Najlepsze giełdy umożliwiające inwestowanie w kryptowaluty chronią konto klienta za pomocą kilku zabezpieczeń. Obejmują one dwuskładnikową weryfikację za pomocą kodu sms, wiadomości e-mail lub przy wykorzystania aplikacji uwierzytelniającej.
 • Oferowane kryptowaluty – Najlepsze giełdy kryptowalut mają w ofercie wszystkie popularne kryptowaluty. Najpopularniejsze kryptowaluty to Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, Dash, EOS, Cardano, IOTA, TRON, Monero, Bitcoin Cash i Tezos.
 • Opłaty – giełdy kryptowalut zarabiają głównie na opłatach, więc inwestor ich nie uniknie. Najlepsze giełdy kryptowalut mają bardzo niskie opłaty. Są one zazwyczaj obliczane jako procent od zainwestowanej kwoty. Najlepsze giełdy pobierają mniej niż 1% od zainwestowanej kwoty.
 • Zintegrowany portfel kryptowalutowy – Jeśli kupujesz jakąś kryptowalutę, musisz przechowywać ją w tzw. portfelu kryptowalutowym. Najlepsze kryptogiełdy automatycznie tworzą portfel kryptowalutowy, do którego można wpłacać kryptowaluty po utworzeniu konta. W dowolnym momencie można je przenieść z tego portfela do innego portfela.
 • Aplikacja mobilna – w dzisiejszym szybkim świecie wielu inwestorów chce na bieżąco śledzić swoje inwestycje. Właśnie dlatego najlepsze Polskie giełdy kryptowalut mają swoje aplikacje mobilne, w której możesz w przejrzysty sposób śledzić rozwój swoich inwestycji nawet wtedy, gdy jesteś w ruchu.

Optymalna wysokość kapitału do zainwestowania w kryptowaluty zależy głównie od Twojego horyzontu inwestycyjnego i możliwości finansowych. Czy będziesz trzymać zakupione kryptowaluty przez dłuższy czas, czy chcesz wykorzystać krótkoterminowe zmiany cen?

Ustal swoje priorytety i strategię inwestycyjną. Niektórzy inwestorzy kupują akcje jednorazowo w dużych ilościach, podczas gdy inni kupują stopniowo mniejszymi partiami. Inwestuj jednak tylko te pieniądze, które masz wolne i nie są Ci potrzebne na pokrycie bieżących wydatków.

Konto demo jest rodzajem konta handlowego, za pomocą którego handluje się na giełdzie krypto walutowej ale tylko z fikcyjnym (wirtualnym) kapitałem. W ten sposób można przetestować platformę transakcyjną i to jak wygląda inwestowanie w kryptowaluty w rzeczywistym środowisku giełdy kryptowalutowej. Z kontem demo, możesz przetestować handel „na próbę”.

Tylko niektóre giełdy udostępniają konto demo. Jeśli wybierzesz giełdę kryptowalut, która oferuje również konto demo, procedura jego założenia wygląda następująco:

 1. W formularzu na stronie brokera należy wypełnić podstawowe dane osobowe (imię i nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu).
 2. Utworzyć login i hasło dla swojego demo konta handlowego.
 3. Adres e-mail zostanie potwierdzony za pomocą wiadomości weryfikacyjnej.
 4. Konto demo zostało utworzone.

Konto demo można założyć za darmo.

Cały proces założenia konta składa się z kilku kroków:

 1. W formularzu na stronie giełdy kryptowalutowej należy wypełnić podstawowe dane osobowe (imię i nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu).
 2. Utwórz login i hasło dla swojego konta handlowego.
 3. Możesz potwierdzić swoją tożsamość za pomocą jednego dokumentu tożsamości (np. dowód osobisty, prawo jazdy, paszport) oraz fakturą (np. za telefon, prąd, gaz itp.). Kopie tych dokumentów można wgrać bezpośrednio do formularza na stronie internetowej giełdy kryptowalutowej lub wysłać pocztą elektroniczną.
 4. Musisz zaczekać, aż Twoja tożsamość zostanie zweryfikowana.
 5. Po zweryfikowaniu tożsamości Twoje konto jest aktywne i możesz kupować kryptowaluty na kilka sposobów. Niektóre giełdy kryptowalut umożliwiają bezpośredni zakup kryptowalut za pomocą karty kredytowej lub systemu PayPal. Inną opcją jest wpłacenie pieniędzy na konto i dopiero po ich zaksięgowaniu można inwestować w kryptowaluty za pośrednictwem konta handlowego.

Konto na giełdzie kryptowalutowej można założyć za darmo.

Giełdy kryptowalutowe pobierają opłaty za swoje usługi.

Różnią się one sposobem w jaki kupuje się kryptowaluty. Wiele giełd umożliwia zakup kryptowalut za pomocą karty, przelewu bankowego lub poprzez wymianę jednej kryptowaluty na inną.

kryptowaluta Bitcoin
Na najlepszych giełdach kryptowalutowych można inwestować przy bardzo niskich opłatach.

Najczęstsze opłaty to:

 • Opłata za realizację transakcji – zwana czasem prowizją lub opłatą prowizyjną. Płacisz tę opłatę za kupno i sprzedaż kryptowalut.
 • Spread – jest różnicą pomiędzy ceną kupna i sprzedaży kryptowaluty. W tym przypadku opłata stanowi niewielkie zwiększenie tej różnicy. Większość online platform do zakupu kryptowalut nieznacznie zwiększa spread, jeśli nie pobiera opłaty za realizację transakcji.
 • Opłata za wpłatę lub wypłatę środków – niektóre giełdy kryptowalutowe pobierają stałą opłatę za wpłatę lub wypłatę pieniędzy. Wysokość tej opłaty jest zazwyczaj uzależniona od wybranej przez Ciebie metody wpłaty lub wypłaty.

Jeśli nie masz swojego ulubionego portfela kryptowalutowego, zakupione kryptowaluty zostaną automatycznie wpłacone do zintegrowanego portfela giełdy na koncie.

Jeśli kupisz kryptowaluty za pośrednictwem eToro, wszystkie kryptowaluty będą automatycznie przechowywane na platformie transakcyjnej eToro. Możesz łatwo przenieść swoje zakupione kryptowaluty z platformy do portfela kryptowalutowego eToro, który jest dla Ciebie tworzony wraz z zakładaniem konta handlowego.

Mamy nadzieję, że nasz ranking giełd kryptowalut okazało się pomocny. Jeśli masz problem z założeniem konta i nie wiesz, co zrobić, skontaktuj się z nami, a my ci chętnie pomożemy.

Czy ten przegląd najlepszych giełd kryptowalut był dla Ciebie przydatny? Poleć go swoim znajomym. Pomożesz w ten sposób rozpowszechniać wysokiej jakości informacje na temat handlu kryptowalutami.

udostepnij artykul

Dyskusja o artykule