Najlepsze giełdy kryptowalut

Najlepsze giełdy kryptowalut

Kryptowaluty cieszą się coraz większą popularnością wśród inwestorów na całym świecie. Niektóre kryptowaluty potrafią w ciągu jednego dnia wywołać ruch cen o 10% w jednym kierunku, co powoduje, że zasadzanie są one zaliczane do najbardziej zmiennych instrumentów finansowych. W tym artykule znajdziesz ranking giełd kryptowalut dla polskich inwestorów w 2024 r.

Treść artykułu

Jakie wymagania musi spełniać dobra giełda kryptowalut?

Inwestowanie w kryptowaluty staje się w Polsce coraz bardziej popularne. Wiele firm chce skorzystać z nowej fali zainteresowania inwestowaniem, a obecnie można wybierać z oferty licznych giełd kryptowalut. Dlatego wybór odpowiedniej kryptogiełdy (giełdy kryptowalut) staje się coraz trudniejszym zadaniem.

Przedstawimy najważniejsze kryteria, które musi spełniać najlepsza giełda kryptowalut.

 • Zabezpieczenie konta – Kryptowaluty są młodym instrumentem finansowym, który na razie nie podlega większym regulacjom. Wiele firm nadużywa ten fakt i świadczy usługi niskiej jakości. Dlatego zaleca się weryfikację wiarygodności giełdy krypto. Dobrym wskaźnikiem jest rok jej założenia oraz liczba użytkowników korzystających z jej usług.

  Skoro mówimy o walutach cyfrowych, warto też zwrócić uwagę na zabezpieczenie swojego konta. Najlepsze giełdy umożliwiające inwestowanie w kryptowaluty chronią konto klienta za pomocą kilku zabezpieczeń. Obejmują one dwuskładnikową weryfikację za pomocą kodu sms, wiadomości e-mail lub przy wykorzystania aplikacji uwierzytelniającej.
 • Oferowane kryptowaluty – Najlepsze giełdy kryptowalut mają w ofercie wszystkie popularne kryptowaluty. Najpopularniejsze kryptowaluty to Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, Dash, EOS, Cardano, IOTA, TRON, Monero, Bitcoin Cash i Tezos.
 • Opłaty – giełdy kryptowalut zarabiają głównie na opłatach, więc inwestor ich nie uniknie. Najlepsze giełdy kryptowalut mają bardzo niskie opłaty. Są one zazwyczaj obliczane jako procent od zainwestowanej kwoty. Najlepsze giełdy pobierają mniej niż 1% od zainwestowanej kwoty.
 • Zintegrowany portfel kryptowalutowy – Jeśli kupujesz jakąś kryptowalutę, musisz przechowywać ją w tzw. portfelu kryptowalutowym. Najlepsze kryptogiełdy automatycznie tworzą portfel kryptowalutowy, do którego można wpłacać kryptowaluty po utworzeniu konta. W dowolnym momencie można je przenieść z tego portfela do innego portfela.
 • Aplikacja mobilna – w dzisiejszym szybkim świecie wielu inwestorów chce na bieżąco śledzić swoje inwestycje. Właśnie dlatego najlepsze Polskie giełdy kryptowalut mają swoje aplikacje mobilne, w której możesz w przejrzysty sposób śledzić rozwój swoich inwestycji nawet wtedy, gdy jesteś w ruchu.

Dlaczego warto wybrać giełdę kryptowalut z naszego porównania?

wszystkie giełdy krypto

Sprawdzone firmy

Wybrane firmy są najbardziej popularne na świecie i świadczą swoje usługi od wielu lat. Sami korzystamy z tych giełd kryptowalut do ich sprzedaży, podobnie jak wielu inwestorów z Polski.

niskie opłaty

Niskie opłaty

Opłaty odgrywają ważną rolę przy inwestowaniu w kryptowaluty i często są pomijane. Za pośrednictwem tych giełd kryptowalut można kupować i sprzedawać kryptowaluty przy bardzo niskich opłatach.

oferta kryptowalut

Oferta kryptowalut

Chcesz kupić Bitcoin, Ripple, Litecoin, EOS, Cardano lub Ethereum? Nie ma problemu. W naszym rankingu znajdziesz firmy, które umożliwiają handel wszystkimi popularnymi kryptowalutami.

bezpieczny portfel kryptowalut

Bezpieczny portfel

Jeśli nie masz swojego ulubionego portfela kryptowalutowego, zakupione kryptowaluty zostaną automatycznie wpłacone do zintegrowanego portfela na Twoim koncie.

Ranking giełd kryptowalut w Polsce

Giełda kryptowalut
binance giełda
Oferta kryptowalut
BTC, ETH, XRP, LTC, DASH, EOS, XLM, BCH, ETC, ADA, NEO, BNB, IOTA, TRX + 136 innych kryptowalut
Min. kwota transakcji
$15 (ok. 60 zł)
Opłata za zakup BTC kartą*
1% wartości transakcji
Dodatkowa korzyść
Największa oferta kryptowalut
Polski*
yes

Twój kapitał wiąże się z ryzykiem*


Binance

Binance jest obecnie największą giełdą kryptowalut na świecie. Firma została założona w 2017 r. i stale udoskonala swoje usługi.

Giełda kryptowalut Binance przeznaczona jest przede wszystkim dla aktywnych inwestorów, którzy mogą handlować kryptowalutami za pośrednictwem wysokiej jakości platformy transakcyjnej Binance.

Firma stworzyła również własną kryptowalutę, Binance Coin, którą można handlować i wymieniać na inne kryptowaluty.

Dlaczego warto wybrać giełdę kryptowalutową Binance?

 • Ponad 150 kryptowalut w ofercie
 • Możesz handlować kryptowalutami w stosunku do BTC, BNB, ETH, TRX, XRP oraz wielu walut fiat (USD, EUR, GBP …).
 • Możliwość przechowywania swoich kryptowalut w wysokiej jakości portfelu Binance – Trust Wallet
 • Profesjonalna platforma transakcyjna dostępna dla aktywnych traderów
 • Możliwość handlu kontraktami terminowymi i opcjami na kryptowaluty
 • Liczne artykuły edukacyjne w sekcjach Akademii Binance

Ocena giełdy kryptowalut* 4.5

gwiazdy Szczegółowa recenzja – w przygotowaniu >>

Załóż konto

Twój kapitał wiąże się z ryzykiem*

Giełda kryptowalut
coinbase
Oferta kryptowalut
BTC, ETH, LTC, DASH, EOS, XLM, BCH, ETC, ADA, XTZ, ZEC + 41 innych kryptowalut
Min. kwota transakcji
$2 (ok. 9 zł)
Opłata za zakup BTC kartą*
3,99% wartości transakcji
Dodatkowa korzyść
Bonus powitalny +$10 (45 zł) w Bitcoinie
Polski*
yes

Twój kapitał wiąże się z ryzykiem*


Coinbase

Coinbase to bezpieczna platforma, która ułatwia kupowanie, sprzedawanie i przechowywanie kryptowalut, takich jak Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash, Cardano i inne. Firma została założona w 2012 r., a jej siedziba znajduje się w USA.

Dzięki prostej platformie, Coinbase jest popularna wśród wielu początkujących inwestorów z całego świata. W ramach edukacji klientów Coinbase, ma na swojej stronie internetowej liczne artykuły i filmy edukacyjne.

Dlaczego warto kupować kryptowaluty za pośrednictwem Coinbase?

 • Oferuje Bitcoin, Ethereum, Litecoin i ponad 50 innych kryptowalut.
 • Łatwe nabywanie kryptowalut przy użyciu karty
 • Możliwość otrzymania bonusu $10 (ok. 45 zł) w Bitcoinie (jeśli klikniesz na stronę za pomocą naszego przycisku i kupisz kryptowaluty za kwotę wyższą niż $100 / 450 zł)
 • Prosta platforma do zarządzania swoim portfelem
 • Możliwość ustawienia regularnych zakupów (dziennych, tygodniowych lub miesięcznych)
 • Zakupione kryptowaluty są zazwyczaj przechowywane w bezpiecznym portfelu kryptowalutowym offline

Ocena giełdy kryptowalut* 4.4

gwiazdy Szczegółowa recenzja – w przygotowaniu >>

Załóż konto

Twój kapitał wiąże się z ryzykiem*

Giełda kryptowalut
bitfinex gełda
Oferta kryptowalut
BTC, ETH, XRP, LTC, DASH, EOS, XLM, BCH, ETC, ADA, NEO, IOTA, TRX + 121 innych kryptowalut
Min. kwota transakcji
$25 (ok. 112 zł)
Opłata za zakup BTC kartą*
3,99% wartości transakcji
Dodatkowa korzyść
Dostępna profesjonalna platforma transakcyjna
Polski*
no

Twój kapitał wiąże się z ryzykiem*


Bitfinex

Bitfinex to jedna z najlepszych giełd kryptowalut na świecie. Firma ma siedzibę w Hongkongu i świadczy swoje usługi od 2012 roku.

Giełda Bitfinex zawsze była w czołówce innowacji technologicznych w zakresie handlu walutami cyfrowymi. Zapewnia swoim klientom najnowocześniejsze narzędzia biznesowe, innowacyjne technologie oraz wysoki poziom obsługi klienta.

Misją Bitfinex jest zapewnienie najlepszego doświadczenia w handlu kryptowalutami.

Dlaczego warto inwestować w Bitfinex?

 • Ponad 130 kryptowalut w ofercie
 • Możesz handlować kryptowalutami w stosunku do BTC, ETH, USDT oraz wielu walut fiat (USD, EUR, GBP i JPY).
 • Zaawansowana platforma transakcyjna z wieloma funkcjami
 • Zaawansowane typy zleceń i wyświetlanie wykresów cenowych
 • Wysoka płynność i szybka realizacja zleceń handlowych
 • Wielopoziomowe zabezpieczenie rachunku handlowego
 • Obsługa klienta dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Ocena giełdy kryptowalut* 4.3

gwiazdy Szczegółowa recenzja – w przygotowaniu >>

Załóż konto

Twój kapitał wiąże się z ryzykiem*

 • * Uwaga – Inwestowanie w kryptowaluty zawsze wiąże się z ryzykiem utraty części zainwestowanego kapitału. Kryptowaluty są zmiennym instrumentem finansowym. Dlatego zawsze inwestuj tylko taki kapitał, jaki jesteś w stanie stracić.
 • * Opłąta za zakup BTC kartą – jest to procentowa opłata, którą zapłacisz przy zakupie BTC  korzystając z karty (kredytowej i płatniczej).
 • * Polski – wskazuje, czy dana giełda / platforma kryptowalutowa ma własną stronę internetową w języku polskim.
 • * Ocena giełdy kryptowalut – oceny są ustalane na podstawie warunków handlu Bitcoinem i innymi kryptowalutami.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Optymalna wysokość kapitału do zainwestowania w kryptowaluty zależy głównie od Twojego horyzontu inwestycyjnego i możliwości finansowych. Czy będziesz trzymać zakupione kryptowaluty przez dłuższy czas, czy chcesz wykorzystać krótkoterminowe zmiany cen?

Ustal swoje priorytety i strategię inwestycyjną. Niektórzy inwestorzy kupują akcje jednorazowo w dużych ilościach, podczas gdy inni kupują stopniowo mniejszymi partiami. Inwestuj jednak tylko te pieniądze, które masz wolne i nie są Ci potrzebne na pokrycie bieżących wydatków.

Konto demo jest rodzajem konta handlowego, za pomocą którego handluje się na giełdzie krypto walutowej ale tylko z fikcyjnym (wirtualnym) kapitałem. W ten sposób można przetestować platformę transakcyjną i to jak wygląda inwestowanie w kryptowaluty w rzeczywistym środowisku giełdy kryptowalutowej. Z kontem demo, możesz przetestować handel „na próbę”.

Tylko niektóre giełdy udostępniają konto demo. Jeśli wybierzesz giełdę kryptowalut, która oferuje również konto demo, procedura jego założenia wygląda następująco:

 1. W formularzu na stronie brokera należy wypełnić podstawowe dane osobowe (imię i nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu).
 2. Utworzyć login i hasło dla swojego demo konta handlowego.
 3. Adres e-mail zostanie potwierdzony za pomocą wiadomości weryfikacyjnej.
 4. Konto demo zostało utworzone.

Konto demo można założyć za darmo.

Cały proces założenia konta składa się z kilku kroków:

 1. W formularzu na stronie giełdy kryptowalutowej należy wypełnić podstawowe dane osobowe (imię i nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu).
 2. Utwórz login i hasło dla swojego konta handlowego.
 3. Możesz potwierdzić swoją tożsamość za pomocą jednego dokumentu tożsamości (np. dowód osobisty, prawo jazdy, paszport) oraz fakturą (np. za telefon, prąd, gaz itp.). Kopie tych dokumentów można wgrać bezpośrednio do formularza na stronie internetowej giełdy kryptowalutowej lub wysłać pocztą elektroniczną.
 4. Musisz zaczekać, aż Twoja tożsamość zostanie zweryfikowana.
 5. Po zweryfikowaniu tożsamości Twoje konto jest aktywne i możesz kupować kryptowaluty na kilka sposobów. Niektóre giełdy kryptowalut umożliwiają bezpośredni zakup kryptowalut za pomocą karty kredytowej lub systemu PayPal. Inną opcją jest wpłacenie pieniędzy na konto i dopiero po ich zaksięgowaniu można inwestować w kryptowaluty za pośrednictwem konta handlowego.

Konto na giełdzie kryptowalutowej można założyć za darmo.

Giełdy kryptowalutowe pobierają opłaty za swoje usługi.

Różnią się one sposobem w jaki kupuje się kryptowaluty. Wiele giełd umożliwia zakup kryptowalut za pomocą karty, przelewu bankowego lub poprzez wymianę jednej kryptowaluty na inną.

kryptowaluta Bitcoin
Na najlepszych giełdach kryptowalutowych można inwestować przy bardzo niskich opłatach.

Najczęstsze opłaty to:

 • Opłata za realizację transakcji – zwana czasem prowizją lub opłatą prowizyjną. Płacisz tę opłatę za kupno i sprzedaż kryptowalut.
 • Spread – jest różnicą pomiędzy ceną kupna i sprzedaży kryptowaluty. W tym przypadku opłata stanowi niewielkie zwiększenie tej różnicy. Większość online platform do zakupu kryptowalut nieznacznie zwiększa spread, jeśli nie pobiera opłaty za realizację transakcji.
 • Opłata za wpłatę lub wypłatę środków – niektóre giełdy kryptowalutowe pobierają stałą opłatę za wpłatę lub wypłatę pieniędzy. Wysokość tej opłaty jest zazwyczaj uzależniona od wybranej przez Ciebie metody wpłaty lub wypłaty.

Jeśli nie masz swojego ulubionego portfela kryptowalutowego, zakupione kryptowaluty zostaną automatycznie wpłacone do zintegrowanego portfela giełdy na koncie.

Jeśli kupisz kryptowaluty za pośrednictwem eToro, wszystkie kryptowaluty będą automatycznie przechowywane na platformie transakcyjnej eToro. Możesz łatwo przenieść swoje zakupione kryptowaluty z platformy do portfela kryptowalutowego eToro, który jest dla Ciebie tworzony wraz z zakładaniem konta handlowego.

Mamy nadzieję, że nasz ranking giełd kryptowalut okazało się pomocny. Jeśli masz problem z założeniem konta i nie wiesz, co zrobić, skontaktuj się z nami, a my ci chętnie pomożemy.

Czy ten przegląd najlepszych giełd kryptowalut był dla Ciebie przydatny? Poleć go swoim znajomym. Pomożesz w ten sposób rozpowszechniać wysokiej jakości informacje na temat handlu kryptowalutami.

udostepnij artykul

Dyskusja o artykule